AKCE 2021

Od 7. 7. do 30.9. je přístupná venkovní instalace Vodní kaple v uličce Malá Lazebnická v Jihlavě, která slouží jako galerie Nonstrop.
Instalace"Vodní kaple" reaguje na problémy vody v naší krajině. Po dvou letech testování a vázaní je nad uličkou zavěšena síť 13 x 2,7m, ze které jsou spuštěny čtverce škrobeného organtýnu 10 x 10 cm na včelařských drátcích. Látkové čtverce jsou tónované do modra a vytvářejí chodbu, která ústí do kopule, pod kterou je středová nádoba. Tam může každý návštěvník přilít trochu pitné vody a tím se vytvoří přivolavač deště. Okolo středu jsou čtyři vodní obrazce, které zastupují čtyři světové strany, ze kterých může přijít déšť. 3500 tisíce látkových čtverců, které tvoří pohyblivou střechu uličky, je napuštěno škrobem a drží tvar jen do prvního deště. Pak se škrob začne vodou odplavovat a původní tvar navždy zmizí. Zbyde voda v krajině.
Instalace se bude postupně rozpouštět až do 30.9. 2021. K návštěvě zvou autoři výstavy
Miroslav Janošík a Tomáš Hájek

na následujících snímcích jsou záběry z více než ročních přípravArchiv akcí


3. 8. - 4.9. 2021 proběhla výstava Miroslava Janošíka a Tomáše Hájka v Galerii 1  Štěpánská 47 Praha 1

Mikrosvět zdravotnických laboratoří v makrosvětě

.

.

.

.

31. 7. - 28.8. - 2021 byla zpřístupněna odložená výstava grafiky, fotografií a řezeb Tomáše Hájka a Miroslava Janošíka v Mázhausu - Perštýnské náměstí 3 Pardubice

Krajina, stromy, tvary.

.

.


2.-31.3.2021 měla proběhnout výstava M. Janošíka a T. Hájka ve výstavních prostorech zámecké Kočárovny v Brandýse nad Labem. Akce byla zrušena z důvodu pandemie. Plánované výstavní exponáty byly zachyceny na videu.  https://youtu.be/95kD3nG92aw

9. - 31. 10. vystaví T.Hájek několik řezeb na Salonu výtvarníků Prahy 8, v Grabově vile Na Košince 1  Akce zrušena - COVID - jen online náhled

1.6. - 30.6. proběhla výstava T. Hájka a M. Janošíka v Galerii Bernarda Bolzana v Těchobuzi. Na 400 m2 byly k vidění objekty a fotografie z těchto tematických okruhů: příroda a krajina, matematika, duchovní tematika, portrét, abstrakce a zdravotnictví. Součástí výstavy je instalace "Poděkování našim zdravotníkům" se sochou Vakcína, vyřezanou v době katantény.

Fotografie v 3D si můžete prohlédnout níže:

Těchobuz - sekce SVĚT Těchobuz - sekce ZDRAVOTNICTVÍ
Techobuz - Spherical Image - RICOH THETA
Těchobuz II - Spherical Image - RICOH THETA
Těchobuz - sekce SPIRITUALITA Těchobuz - sekce PORTRÉT
Těchobuz - Spiritualita - Spherical Image - RICOH THETA
Těchobuz - Portrét - Spherical Image - RICOH THETA

V divadle ve Žďáru nad Sázavou bylo vystaveno 8 závěsných řezeb a fotografie. Autoři T. Hájek a M. Janošík.


Vánoční výstava v Galerii pod radnicí "Z Betléma do Nazaretu" Havlíčkovo náměstí 9,  Praha 3 - Žižkov 4.-27.12. 2019.

19.12. od 10:00- 16 :00 dílnička pro děti na odlévání vánočních ozdob ze včelího vosku.

KRAJINOW

Výstava T.Hájka a M. Janošíka jako součást projektu je k vidění do 30. 10. v MVS Benešov (budova polikliniky) Malé náměstí  1700

Socha Sv. Václav Tomáše Hájka ze skupiny 2.nástupiště 2.kolej byla požehnána arcibiskupem Dukou v kostele Sv. Václava v Dejvicích 29.9. 2019

Galerie Vojtěcha Preissiga  - Světec

Souhrou náhod jsme byli pozváni do této galerie ve Světci. Překvapilo nás příjemné prostředí v malé obci, kterou jsme dříve neznali. Výstava T. Hájka a M. Janošíka ve Světci byla k vidění do 31.8. 2019

Soutěž Úvalská šiška V.

Téma soutěže bylo tentokrát na téma živlů "Oheň, voda, vítr". Setkání  účastníků a příznivců Úvalské šišky proběhlo 24.8. 2019 v Úvalech .  

Galerie Tábor - Vodárenská věž proběhla od 3.7. do 4.8. 2019.

Bára Honysová , M. Janošík a T. Hájek nacpali do vodárenské věže co se do ní vešlo. Především kresby, tisky, fotografie ale i několik řezeb, co se daly vyvléct po schodech.  

Výstava v Praze - Suchdole proběhla 5.3.-2.5. 2019

Tomáš Hájek a Miroslav Janošík představili své  práce ve výstavní síni

městské části Praha- Suchdol.

Na záběrech z vernisáže je i kytarista Bořek Nachtmann.

8.12. proběhla soutěž Úvalská šiška na téma Hlava - portrét. Z hlasování účastníků vyšel jednoznačně vítez - Kateřina Červenková. Autorský dort s motivem blížících se Vánoc bohužel od vyhlášení dlouho nevydržel.

29.9. v Tuchorazi na Jablkobraní jsme s M.Janošíkem vystavili některé naše práce v pozdně gotické tvrzi. Po dohodě s majitelem p. Vyšatou zůstanou neše práce součástí expozice do konce ledna 2019. Ve spodní místnosti věže je objekt "Sklizeň" zhotovený pro tuto událost.

8.9. 2017 Galerie Kruh a Ateliér GH - Kostelec nad Černými lesy / SETKÁNÍ XXVIII -Dům


17.8. - 14.9 2018

Výstava 2.2. Jablonné v Podještědí

Zámeček Pachtů z Rájova

Zabubnovala nám skupina Soundokan.

Výstava byla zakončena 14.9. dílničkou tisku pro děti.

4.8. 2018 Potulná galerie - Valečov - Boseň


Soutěž Úvalská šiška III

Účastníci Úvalské šišky (3.6. 2018) vybrali vítěze soutěže. Stal se jím Ivan Babůrek. 2. místo T. Hájek a 3. místo M. Janošík. Téma bylo Krize (středního věku).
Byla zde zde poprvé sestavena a otestována konstrukce Potulné galerie.

29.4. byla úspěšně zakončena výstava v Galerii Pod Věží v Mladé Boleslavi. Na kytaru nám zahrál Bořek Nachtman, toho bychom rádi uvítali na nějaké příští akci.